Dzisiaj spontaniczny post o wpływie innych ludzi na nas.
Nie, nie mówię o manipulacji, tylko o zwykłym wpływie. Znamy kogoś, on zna nas, i z czasem my przjemujemy jego cechy albo i upodobania a on nasze. Np ja i moja koleżanka Ania-ona przejęła mój sposób parskania śmiechem ja jej akcent i przeciaganie "noooo co Ty". Robimy to nieświadomie. Takie dopasowanie, które sprawia,że w jakiś sposób utożsamiamy się z tą osobą i czujemy się przy niej bezpiecznie, bo widzimy w niej cząstkę siebie. Fajne czy może niebezpieczne?
I właśnie taki wpływ ma na mnie moja psiapsióła Paulencja. Od jakiegoś czasu trąbiła mi o Sherlocku. Paczę dziś, jest lektor, o to mogę zerknąć. No i pierwsze 15 minut filmu-serialu-wystarczyło, żeby mnie kupił xD
Ale teraz się pytam-to mój gust, czy może jej wpływ? Tak zachwalała, że automatycznie mi się spodobał? Mam wrażenie, że po prostu faktycznie serial jest w moim typie, ale jeśli to jej wpływ?
Tak czy siak, główni aktorzy są mega! Teksty są mega! Arogancja głównego bohatera też jest mega! A to prowadzi nas do zapowiedzi kolejnego postu: dlaczego lubimy facetów, którzy są dupkami xD
Muzyczka, oprawa i reszta tez jest mega :D :D :D
Na listę moich nowych miłości wpisuję SH :D !!!! <3 <3 <3 <3
Kochaniutka moja na Twoje pytanie czy on nie jest boski mogę odpowiedzieć jedynie: JESS INDIIIID! :D
PS Czy to nie fascynujące jak postawa, głos i zachowanie wpływają na odbiór postaci? Na pierwszy rzut oka brzydal. Ale wystarczy 5 minut posłuchać, by tęsknie już za nim wzdychać!!!! :D
Mój złowieszczy śmiech po przeczytaniu notki, aż skłonił moją rummejt do niezwlocznego zapytania CO SIE STALO? :D a no sie stało Ewa kupiona przez Sherlocka :D pierwszy sezon spoko, ale dojdź do drugiego <33333333 :D
OdpowiedzUsuńgłos i akcent prawda? az żal zagluszac lektorem. i jak dla mnie jeszcze te loczki ;], dobra bo serio brzmie jak gimbaza, ale w koncu to taki blog cy ni? :D
Jako że, ja z negatywnym nastawieniem podchodziłam do serialu, a teraz go uwielbiam, to myśle, że i bez mojego wpływu by Ci się spodobał, aczkolwiek moje trucie dupska, żebys zaczela ogladac jedynie mogło tutaj pomóc i ustrzec Cię, przed nie trafieniem na to dzieło :D
a wracajac do wpływów, to to zazwyczaj tak jest, że my takich szczególików, jak przejmowanie cudzych detali nie zauważamy, ale inni jak najbardziej, czasem aż zastanawiam się co i z kogo przejęłam i czy inni to widzą? Jak myślisz Ewo- Ewo poradz...